Vertical Kilometer® Kráľová hoľa 2.7.2016

Majestátna Kráľová hoľa potrápi skyrunnerov vertikálnym kilometrom už 2. Júla. Práve ona bude bojiskom prvých oficiálnych pretekov so štítkom Vertical Kilometer® v našej krajine, súčasne je aj prvým podujatím v lige Slovak Skyrunning Assiosiation (SSkyA) v kategórií VERTICAL a tretím celkovo.

Kráľová hoľa je veľmi dôležitá z geologického a historického hľadiska a pre potrebu vertikálneho kilometra je vyvrásnená priam ideálne. Už dávno pred založením SSkyA sa uvažovalo o tomto type petekov v lokalite famózneho nízkotatranského masívu. A podarilo sa! Našli sa skvelí skialpinisti ale aj bežci, Vlado a Peťo, a vôľa zorganizovať tieto preteky.

4,8 km dlhá trasa s magickým prevýšením 1008 m pôjde z malebnej dedinky Šumiac, po modrej turistickej značke. Cieľ bude umiestnený na samom vrchole Kráľovej hole. Veríme, že skyrunneri zo seba vydajú maximum a nastavia látku pre budúce ročníky poriadne vysoko. Mnohí na Kráľovej holi trénujú, poznajú jej zákutia, trasu a jej náročnosť.

IMG_4610_low

Pretekmi v kategórií VERTICAL sledujeme výkony len pri „behu do vrchu“. Klesanie je v tejto kategórií neprípustne. Pre tento rok sú v nej plánované len dve podujatia. SSkyA verí, že si ich nenecháte ujsť.

Podľa aktuálnych informácií z pod Tatier je zrejme, že Tatranská šelma (beh na Slavkovský štít) sa už pomaly prebúdza zo zimného spánku. Rada na záver? Vnímajte podujatie Vertical Kilomoter® Kráľová hoľa aj ako prípravu na Slávkač (7k/1400m), nech vás šelma nepremôže 🙂

Vidíme sa v Šumiaci! Prihlasovanie na www.naholu.sk

P.S. Vertical Kilometer® Kráľová hoľa je pridružené podujatie k SKY Dualónu. Maškrtka a možnosť prevetrať bicykel na najvyššie položenej asfaltke na Slovensku. Tak povedzte vaším známym duatlonistom a triatlonistom 🙂

plagat_vkkh