SkyMarathon Chopok – nové preteky na scéne slovenského skyrunningu

Veľmi radi informujeme o novom a pre slovenský skyrunning dôležitom podujatí organizovanom tímom Active Planet v prostredí Nízkych Tatier. Je ním SKYMARATHON CHOPOK (42km, 2250m), ktorý sa uskutoční v nedeľu 25. 9. 2016. SSkyA sa rozhodla začleniť tieto preteky do aktuálnej ligy pre rok 2016. Myslíme si, že skyrunnerov súťažiacich v kategórií SkyMarathon® by sme mali otestovať nielen vo Vysokých Tatrách na Tatranskej šelme Ultra, ale aj na druhom o nič ľahšom podujatí. Preto nám SkyMarathon® na Chopku prišiel veľmi vhod.

SKYMARATHON CHOPOK je trošku inakší oproti pretekom, na ktoré sme v lige zvyknutí. Štartuje sa na najvyššom mieste na trati, vrchole Chopok (2004 m n. m.) a začína sa behom dole – na Srdiečko. Cieľ je umiestnený tak isto na Chopku. Páči sa nám, že cieľová „rovinka“ bude predstavovať výstup na vrchol z jeho severnej časti. Trať teda vedie Nízkymi Tatrami na južnej aj severnej strane. Pretekári prejdu zároveň aj značnú dĺžku hlavného hrebeňa. Celá trať je dobre behateľná a náročná na pozornosť pri každom kroku. Stretnete sa s každým povrchom.

Čo vás môže prekvapiť? Snáď len to, že to nebude ľahké. Skôr ťažšie ako ste čakali. Ale o tom sú podujatia v horskom teréne nevynímajúc skyrunning.

  • Dátum podujatia:  nedeľa 25. 9. 2016
  • Miesto štartu a cieľa:  Chopok  – Nízke Tatry
  • Čas štartu SKYMARATHON:  9.00 hod
  • Čas štartu JASNA TRAIL : 11.00 hod
  • Parametre trate SKYMARATHON:  42 km a 2250 m prevýšenie

Registrácia na SKYMARATHON CHOPOK 42 km ONLINE

profil marathon

Pre tých, pre ktorých je SkyMarathon® v takomto teréne je predsa len trošku veľa je pripravená aj kratšia trať. V princípe ide o druhú časť Skymarathonu. Volá sa JASNA TRAIL a bude mať vzdialenosť 19 km.

Registrácia na JASNA TRAIL ONLINE

 

Program a podrobnejšie informácie nájdete na webe organizátora:
http://activeplanet.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=333&lnk=

 

SKYMARATHON CHOPOK je inšpirovaný podujatím, ktoré tiež len začína písať svoju históriu. Ide o Triathlon Attack resp. jeho pripravovaná verzia – Triathlon Attack Extreme.

trat

Zdroj: Active Planet outdoor centrum