Čo s poslednou aprílovou sobotou? No predsa Vitalcity SKYRACE®! V sobotu 29.4.2017

Ak ešte stále zvažujete, čo s poslednou aprílovou sobotou, máme pre Vás tip. Volovské vrchy v okolí Smolníka (okres Gelnica) budú otvárať svoje chodníčky skyrunnerom zo Slovenka, Maďarska aj Poľska. Vitalcity SKYRACE® 2017 už po druhý krát zavedie milovníkov strmých stúpaní a technických zbehov do panenskej prírody horského masívu Zlatého Stola či Hekerovej. 27 kilometrová trať s kumulovaným prevýšením +2000m bude poriadna výzva.

Registrovaní už sú aj zaujímaví bežci, ako napríklad Tomáš (Kaktus) Kačmarčík, ktorý v minulom roku bodoval v slovenskej termínovke na Tatranskej šelme Ultra (2. miesto). Má mnoho skúsenosti aj z ultra-trail tratí doma aj v zahraničí. Tomáš sa chystá na UTMB, kde ho čaká 170 km okolo Mont Blanc-u a 10 000 vertikálnych metrov. Horúcim kandidátom na víťaza Vitalcity SKYRACE® je aj Matúš Vnenčák, ktorý vlani v Smolníku zo začiatku viedol, ale napokon našiel svojho premožiteľa. Matúš, ktorý preteká vo farbách snežného leoparda (Dynafit) je výbornou vizitkou našej krajiny nielen na SKY pretekoch ale aj v trail runningu a športovom skialpinizme. Na pretekoch z našej termínovky bodoval napríklad aj vlani na Poludnica run (2. miesto). Ákos Eördögh (HU) z maďarského HOOKA teamu svoju formu potvrdil na našich pretekoch už niekoľkokrát. Očakávame, že obsadí veľmi vysokú pozíciu aj v sobotu 29.4.2017.

Michal Rajniak, minuloročný víťaz, sa bohužiaľ ospravedlnil a rovnako tak na prihlasovacej listine chýba aj vlaňajšia víťazka Tamara Tinta (HU). Ženskú kategóriu však príde dobíjať najlepšia skyrunnerka na Slovenku za minulý rok, Marína Kissová.

Registrujte sa online a ušetrite na štartovnom tu: http://skyrace.vitalcity.sk/