Po kráteri vyhasnutej Poľany sa najrýchlejšie štveral Richard Zvolánek a Eva Vidová

Poľana 12.8.2017: Skyrace Bear foot POĽANA si vychutnalo 73 bežcov, ktorým vyrážali dych nádherné zakutia tohto kraja. Vrchol vyhasnutej sopky Poľana sa týči nad mestečkami Detva a Hriňová a ponúka príjemné spestrenie pre milovníkov skyrunningu.  Dievčatá a chlapci v typických detvianskych krojoch odovzdávali víťazom medaile v tvare medveďa. Keďže na Poľane je ich výskyt najhustejší na Slovenku, je práve medveď symbolom tohto podujatia. Okruh 21 km s kumulovaným stúpaním 1250+ m prešiel ako prvý frutarián Richard Zvolánek (Arch Max/Julbo Slovensko) za čas 1 hod. 46min. 54 s. „V prvom rade mi ešte stále rezonujú v tele tie otrasy z kamenistých zbehov, lebo to boli moje prvé skyrunningové preteky. Bolo to vynikajúce… priam laktátové. Viac si nepamätám. Až po pretekoch som sa dozvedel, že sme behali okolo vodopádu. Ja som videl iba rebrík v 85 stupňovom uhle a na viac som sa vďaka laktátu nezmohol.“ smial sa Richard po víťaznom dobehu do cieľa a dodal, že ho do konca sezóny možno stretneme na Tatranskej Šelme Ultra a zvažuje aj jedno z dvoch posledných podujatí skyrunningovej termínovky na Chopku. Medailu za druhé miesto visela na krku Dušana Krajčoviča (Svetielko nádeje), ktorý prišiel do cieľa dve a pol minúty za víťazom. O 40 sekúnd na to bol v cieli už aj tretí, Martin Kovaľ (VitalCity.sk).

Všetci ocenení
autor: org. team

Eva Vidová (ŠK Muránska Dlhá Lúka) sa stala na Poľane najrýchlejšou skyrunnerkou. Trať zdolala v čase 2hod. 19min. 51s.Bear foot Poľana skyrace bol určite jedným z najnáročnejších pretekov akých som sa dosiaľ zúčastnila. Trať bola skutočne výzvou tak v prudkých technických klesaniach ako aj stúpaniach a som preto veľmi rada, že sa mi ju podarilo úspešne dokončiť a v celku dobre si rozložiť sily. Výhodou bolo, že v peknom prostredí Poľany ubiehali metre relatívne rýchlo, no posledných pár kilometrov do kopca, keď na nás navyše zasvietilo slniečko bolo naozaj ťažkých a bolo sa treba prekonať. Dopredu ma hnala jednak silueta môjho priateľa, ktorého som videla bežať pred sebou a aj kroky súperky, ktorú som ešte na poslednej občerstvovačke mala tesne za chrbtom.  Únavu z behu rýchlo vystriedala eufória z prekročenia cieľovej čiary a k dobrej nálade prispela tiež super organizácia a príjemní ľudia, ktorí buď lemovali trať alebo nás čakali v cieli.“ dodala Eva Vidová po spoločnom fotení vo vestičkách SSkyA pre najrýchlejších skyrunnerov podujatia. Druhé miesto zaujala Janka Gombalová (KTŠ UMB BB) s časom 2hod. 22min. 14s. a tretie Dáša Lisá (Výživná štvorka), ktorá do cieľa dobehla za 2hod. 28min. 54s..

Ženy bez rozdielu veku, Janka Gombalová, Eva Vidová, Dáša Lisá
 autor: Martin Kovaľ

Kompletná výsledková listina Skyrace BearFoot POĽANA SkyRace® 2017: http://marathonbbtour.sk/downloads/results2017/polana_vysledovka.pdf

 

Ďalšie podujatie ligy SSkyA bude19.8.2017 Tatranská Šelma ULTRA

Unikátne preteky v horskom behu (short distance Ultra SkyMarathon) a jediné svojho druhu vo Vysokých Tatrách, taká bude Tatranská šelma Ultra. Tento ultra maratón v našich veľhorách ponúkne 55 kilometrov tatranskej žuly a viac ako 3100 nastúpaných metrov. Trať traverzuje všetky doliny a prevedie skyrunnerov krížom cez celé Vysoké a Belianske Tatry. Najvyššie miesta trate sú v 2000 m n.m. Aj na tieto unikátne preteky boli miesta rozobraté z večera do rána a tak zostáva jediné, prísť povzbudzovať v sobotu, 19.8.2017. Rekordérom na tejto trati je poľský bežec Pawel Krawczyk, ktorý Šelmu Ultra 2015 zabehol za 6hod. 01min. 26s.

Viac informácii o Tatranskej Šelme ULTRA tu: http://www.tatranskaselma.com/

 

Viac informácii o skyrunningovej sérii na http://www.skyrunning.sk/