Skyrunningovú ligu 2017 uzavrie SKYMARATHON CHOPOK a SKYRACE JASNÁ TRAIL

Posledná septembrová nedeľa, 24. 9., je vyčlenená pre finále skyrunningovej ligy v sezóne 2017. Počas sezóny ste mali možnosť pretekať až na deviatich podujatiach, ktoré sme zaradili do našej slovenskej SKY série. Nadchádzajúce desiate a zároveň posledné podujatie v roku 2017 je situované do krásneho, teraz už jesenného prostredia Nízkych Tatier.

Dominantou pretekov ako aj celého Národného parku Nízke Tatry je bezpochyby Chopok. Jeho strmé svahy zo severu a juhu potrápia skyrunnerov a otestujú ich celoročnú prípravu. O tom niet pochýb! Organizátori ušili preteky nielen pre tých najnáročnejších skyrunnerov, ale aj pre tých, ktorí sa sústredia na kratšie, ale o to rýchlejšie skyraceové trate. Oba okruhy okolo Chopku sú naplánované na jednotku s hviezdičkou. Na tieto riadky si iste spomeniete na záverečnej „rovinke“ pri výstupe do cieľa.

Na dvere už klopú posledné preteky, za ktoré môžete získať skyrunnigové body. Tento rok bodujeme obidve trate – SKYMARATHON CHOPOK spoločne s jeho kratším variantom SKYRACE JASNÁ TRAIL. Môžete sa rozhodnúť podľa aktuálnej formy, do čoho pôjdete. K dispozícií je aj štafeta pre prípad, že nemôžete ísť ani na jednu trať a viete dať dohromady štyroch pretekárov. Každý z nich si vyskúša zhruba 10 až 11 kilometrový úsek zo SkyMarathonu.

SKYMARATHON CHOPOK má 42 km a 2600 metrov kumulovaného prevýšenia. Na štarte sa stretnú borci, ktorých poznáme z nejedného stupienka víťazov aj v našej lige. Našej pozornosti neušli nasledovní pretekári a pretekárky (zoradené podľa dátumu registrácie):
Richard Zvolánek
Tomáš Kačmarčík
Peter Fraňo
Peter Kalman

Lucia Dobrucká
Alena Slaná

SKYRACE JASNÁ TRAIL má 21 km a 1400 metrov prevýšenia. Ani na tejto trati nebudú chýbať známe mená. V štartovke sme rozpoznali iba mužov, kto je favoritom v ženskej kategórii, to netušíme
Tomáš Szabo
Juraj Török
Filip Kristl

V štartovke dominuje niekoľko zahraničných pretekárov na oboch tratiach. Zastúpenie má Česko, Poľsko, Maďarsko, ale aj Rakúsko a Francúzsko. Zamiešajú títo pretekári karty vo finálnom poradí?

Nezabudnite, štartujeme už v nedeľu ráno. Všetci diváci sú viac než vítaní.
Spoločne s organizátormi z ActivePlanet.sk sa na všetkých veľmi tešíme!

Propozície:
http://www.activeplanet.sk/podujatie/sky-marathon-chopok-2492017