Svetová elita zavíta na Poludnica Run 2018

Elitný bežec Hayden Hawks (Hoka One One, USA) – víťaz a držiteľ traťového rekordu CCC – UTMB 2017, aktuálne TOP 3 bežec v ITRA hodnotení, poctí svojou účasťou Poludnica Run 2018.

Liptovský Mikuláš, 30/01/2018 — Bežecká komunita v horách tento rok zažije naozaj krásny a výnimočný okamih! V sobotu 2. júna 2018 sa na štart horského behu Poludnica Run postaví elitný bežec Hayden Hawks z USA. Táto vychádzajúca hviezda behu v horách šokovala na Speedgoat 50k v roku 2016, kde Hayden deklasoval konkurentov. Druhé miesto na TNF Endurance Challenge 2016 ho doslova katapultovalo medzi elitu. Doposiaľ najväčší úspech Haydena je bezpochybne prvé miesto a zároveň vytvorenie traťového rekordu na ikonickom podujatí CCC – UTMB 2017. O tom, že Hayden patrí medzi absolútnu svetovú špičku, hovorí i jeho ITRA Performance Index, kde ho momentálne na tretej pozícii delí iba pár bodov od Kiliana Jorneta.

Tento rok Hayden plánuje debutovať na stomíľovej trati, na veľmi prestížnom UTMB v Chamonix vo Francúzsku. Aby sa Hayden na tento vrchol sezóny dôkladne pripravil, strávi niekoľko letných mesiacov v Európe. Účasť na Poludnica Run 2018 sa stane jedným z kamienkov komplexnej mozaiky v jeho časovaní formy. Na Poludnica Run 2018 i slovenské hory sa veľmi teší:
“Veľmi sa teším, že prídem s rodinou na Slovensko a do Tatier! Počuli sme, aké je Slovensko krásne a úžasné a vždy sme ho chceli navštíviť. Počas pobytu na Slovensku budeme trénovať a spoznávať Tatry, vychutnávať slovenské jedlo, spoznávať tradície, históriu a kultúru tejto časti sveta. Teším sa z toho, že Poludnica Run bude súčasťou mojho letného cestovania po Európe a prípravy na UTMB 2018!”

Veríme, že si nenecháte újsť túto jedinečnú chvíľu a prídete si užiť krásny deň na Litpove!

Registrácia na Poludnica Run 2018 sa spúšťa v piatok 2. marca 2018 o 18:00. Limitovaný počet 220 účastníkov sa postaví na štart.

Hayden Hawks
Foto: Derrick Lytle

O Polunica Run

Horský beh v Nízkych Tatrách s dĺžkou 23km a prevýšením 1500m. Technicky náročná trať kulminuje na vrchole Poludnice (1549m), odkiaľ je výhľad na takmer celý Liptov. Preteky patria do slovenskej skyrunningovej série.

Web
Poludnica Run
Kontakt
poludnica.run@gmail.com