Na Poludnici padol traťový rekord vďaka Američanovi Haydenovi Hawksovi

Demänovská dolina, 2.6.2018: Štartovka nabitá menami najlepších skyrunnerov zo Slovenka a Čiech a k tomu jeden z najlepších súčasných trailových bežcov na svete Hayden Hawks, zapísali Poludnica Run 2018 veľkými písmenami do skyrunningovej kroniky. V srdci Liptova, kde sa nachádza vrch Poludnica (1 549 m.n.m.), bežali súťažiaci 23 kilometrov s kumulovaným prevýšením 1500m+. Hayden Hawks (Hoka One One), ktorý plánuje leto stráviť s rodinou v Európe, zavítal na pár týždňov aj na Slovensko a vrcholom jeho pobytu bol traťový rekord v podobe času 2hod. 10min. 31s. Prekonal tak čas Mateja Petroviča z roku 2016, z prvého ročníka týchto pretekov.

Dnešok som si skutočne vychutnal. Trať bola veľmi hravá a plná rôznych výziev. Mal som príležitosť si trať v tréningu zabehnúť celú a niektoré segmenty som si zopakoval. Dnes bolo troška horúco, ale inak to bolo skvelé. Viedol som prakticky od začiatku až do konca. Zo začiatku sa pri mne držal výborný bežec zo Slovenska, Andrej Paulen, ale keď som celé stúpanie na Poludnicu vydržal bežať, trocha som ho stratil a urobil si náskok. Andrej má dlhé nohy a tak mal oproti mne výhodu (smiech). Bola to česť s ním bežať, lebo je výborný pretekár a zároveň nezabúda byť pokorný a skromný človek.“ vyjadril sa v cieli víťaz Hayden Hawks. Interview s Haydenom Hawksom nielen o Polunica Run nájdete tu: https://youtu.be/sHqskwSf_PA

Druhá priečka patrila spomínanému Andrejovi Paulenovi (Fatrateam), ktorého čas 2hod. 16min. 16s. by taktiež stačil na prelomenie traťového rekordu z roku 2016. Tretí do cieľa prišiel Peter Fraňo (Chata M. R. Štefánika) s časom 2hod. 19min. 31s.

Tesne po troch hodinách pribehla do cieľa prvá žena, Alena Slaná (OZ Svetielko nádeje, čas: 3hod. 4min.) O šesť minút neskôr vítali v cieli aj Denisu Kušnierovú (Trail runners Trnava, čas: 3hod. 10min. 02s.). Tretie miesto si za čas 3hod. 13min. 10s. zaslúžila Iveta Hrkelová.

Kompletné výsledky z Poludnice 2018 nájdete tu.


28.júl bude patriť Tatranskej Šelme Vertical pod Slavkovským štítom

Už piatky ročník výnimočných pretekov s cieľom zdolať Slavkovský štít v čo najkratšom čase, bude treťou zastávkou skyrunningovej ligy. Nastúpať počas siedmich kilometrov 1400 metrov bude poriadna výzva. Zatiaľ sa to najrýchlejšie podarilo Jozefovi Hlavčovi v roku 2014, keď vybehol na „Slavkáč“ za 1hod. 02min. 10s

https://www.tatranskaselma.com, na facebooku : https://www.facebook.com/tatranskaselma alebo na Instagrame @tatranskaselma .

foto na titulke: @spinsport.cz