Csaba Németh a Peter Fraňo víťazne otvorili skyrunningovú sezónu na Krížnej krížom krážom.

 

Staré hory 25.5.2019: ULTRA SkyMarathonom (50km, 3300m+) aj kratší formát SkyRace (22km, 1400m+) si užilo takmer 170 skyrunneorv, ktorých prilákala divoká krása Veľkej Fatry. Tradičné podujatie „Krížna krížom krážom“ sa aj tento krát nieslo v príjemnej rodinnej atmosfére, kde sa ale v kopcoch bežalo naplno.

Csaba Németh (DVTK) svojim časom 5:51:07 zvíťazil na ULTRA SkyMatahonskej vzdialenosti. „S mojou dcérou sme si pre tento rok vybrali zopár podujatí z termínovky Slovenskej skyrunningovej asociácie a hneď prvé podujatie sa takto podarilo. Pre dcéru je to skvelý tréning, ktorý potrebuje, keďže beží juniorskú svetovú skyrunningovú sériu. V okolí Miškolca, a vôbec v Maďarsku, nemáme vhodný terén na náročný tréning. Tieto preteky na Krížnej boli veľmi technické, čo sedí mojim krátkym nohám. Najťažší bol pre mňa posledný zbeh, kde som už cítil dehydratáciu z tepla, ale tie nádherné panorámy stáli za to.“ Povedal absolútny víťaz Csaba Németh v cieli. So stratou necelých 5 minút dobehol Radovan Petkov (#teampetkov) a tretie miesto s časom 6:15:14 obsadil Dušan Krajčovič (Okolo strom o.z.). Zo žien zdolala 52 kilometrov najrýchlejšie Bratislavčanka Silvia Petrjánošová (RunningPro) s časom 7:02:18.

SkyRace vyhral, tak ako vlani, aj teraz Peter Fraňo (Salomon/Suunto), keď zabehol 22,5 horských kilometrov za 1:56:30. Miroslav Hraško (ZOLNÁ) prišiel do cieľa až o 7 a pol minúty po ňom a tretí, Milan Greštiak (Chata pri Zelenom plese) sa tešil z tretieho miesta vďaka času 2:12:12. Anna Zvarová (Svetielko nádeje) bola najrýchlejšia spomedzi žien vďaka času 2:38:00.

Víťazi Ultra SkyMarathon, foto: Maroš Čunderlík

Kompletné výsledky nájdete na: https://www.kril.sk/vysledky/kkk2019

 

Na Deň detí sa pobeží Poludnica run #hustybeh!

V sobotu, 1.6.2019, vyštartujú skyrunneri z Demänovskej doliny z Kempu ATC Bystrina zdolávať Poludnicu (1 549 m.n.m.). Prebehnú SkyRace v dĺžke 23km s prevýšením 1500m+ a okrem rebríčka SSkyA (Slovak Skyrunning Associaction) budú bodovať aj v rámci prestížneho seriálu Golden Trail National Series Czech and Slovakia. Minulý rok vytvoril na tejto trati rekord 2:10:31 jeden z najlepších súčasných trailových bežcov na svete, Hayden Hawks. U žien to bola Alena Slaná, ktorej sa podaril čas tesne nad 3 hodiny. Výzva je daná a rukavica hodená. Stretneme sa už túto sobotu v srdci Liptova.

Viac informácii o Poludnica Run: https://poludnica.run/

 

Foto na titulke: Maroš Čunderlík