Tatranská šelma Ultra 2020

V sobotu 22. Augusta 2020 sa po tatranskej magistrále, konkrétne na trati v smere od Troch studničiek až do Ždiaru prebehli skyrunneri súťažiaci na dnes už dobre známych pretekoch Tatranská šelma Ultra. Zo 187 pretekárov sa cez trať dlhú 50 km s viac ako 3000 metrov kumulovaného prevýšenia dostalo do cieľa v limite 9:59 iba 116 z nich.

V čase 5:46 do cieľa dobehol Maťo Halasz (Compressport / Sponser), ktorý sa stal absolútnym víťazom a súčasne aj jediný slovenský pretekár v prvej trojke mužov. Druhým pretekárom v cieli bol Čech Dominik Skokan (Inov-8 Team), ktorý zaostal za víťazom o viac ako 20 minút. Dominik finishoval v čase 6:06. Trojku doplnil maďarský pretekár Gabor Jozsa (Mountain Hippy) v čase 6:20.

Photo Credit: RalpuMedia

Češka Olga Krčálová (Polenský team) sa stala víťazkou v ženskej kategórií. Tatranskú magistrálu pokorila v čase 7:31. Jej krajanka Jana Holoubková (Japasport.cz) dobieha o 12 minút neskôr v čase 7:44 a trojicu v ženách napokon uzavrie naša pretekárka Denisa Šulcová z Popradu v čase 8:12.

Photo Credit: RalpuMedia

Výsledky:

https://www.tatranskaselma.com/vysledky/

 

Víťazi Maťo Halasz (kat. M), Olga Krčálová (kat. Ž), Filip Kristl (kat. M40), Photo Credit: RalpuMedia

Autor fotografie na titulke: RalpuMedia