Plesnivec Skyrun 2020

V sobotu 19.9.2020 sa v Ždiari na ústi Monkovej doliny zišli skyrunneri na podujatí úplne prvého ročníka pretekov Plesnivec Skyrun. Čakala ich trať dlhá 26 km s viac ako 1300 vertikálnych metrov, ktorá ich previedla Beliankami naprieč spomínanou Monkovou dolinou na Kopské sedlo, následne cez Biele pleso dole na Chatu Plesnivec a potom úplne dole do Tatranskej Kotliny, ktorou sa dostali späť do Ždiaru.

Photo Credit: Ralpu Media

Prvý pretekár v cieli bol Andrej Paulen (Kamzík 1000+), ktorý túto „štreku“ zvládol za 2h a 12 min 41s a to suverejne pred druhým a tretím pretekárom. O čosi neskôr, zhruba o 9 minút dobieha Miro Hraško (Zolná Skyrunning Team) v čase 2h 21 min 58s. Miro v daný týždeň zvládol aj Vysokohorský beh cez Klin, na ktorom zvíťazil. Rovnakú skyrunningovú nálož v daný septembrový týždeň absolvoval aj Ján Ďurmek (Valaská Belá), ktorý Plesnivec Skyrun dobehol na treťom mieste v čase 2:24:37. Na Kline vyhral v kategórií Muži B.

Prvá cena v kategórií žien putovala do Poľska pretekárke Frączyste Katarzyne, ktorá trať zdolala opäť veľmi suverejne v čase 2:52:36. Druhé miesto zobrala Košičanka Zuzka Hanusová (Alica), ktorá stratila zhruba sedem minút (2:59:31). No a tretou pretekárkou bola Borbala Lantoš (Zolná Skyrunning Team) z Maďarska v čase 3:01:13. Aj Borbala daný týždeň pretekala na Vysokohorskom behu cez Klin, ktorý aj vyhrala.

Photo Credit: Peter Kovaľ

 

Výsledky:

https://drive.google.com/drive/folders/12r6MvIhO8evT_XKMSuhixzLpd688pNtm

 

Autor titulnej fotografie: Peter Kovaľ