Skyrunningová sezóna 2022 zahájená podujatím Krížna Krížom Krážom

Po pandemickej prestávke sa skyrunningové preteky dostávajú opäť do prostredia zatrávnených hôľ Veľkej Fatry. Podujatie Krížna Krížom Krážom bolo vždy akousi previerkou kondície po zimnej príprave každého skyrunnera. Tak sa dostávame do starých a osvedčených koľají, kde rozbité stehná v cieli ale aj úsmev na tvári sú odmenou každého finishera.

Ako už každý veľmi dobre vie Krížna Krížom Krážom ponúkala dve trate – Skyrace (22 km / 1400 m) a Ultra (49 km / 3200 m). Tento rok sa Ultra trať vynechala, popadané stromy znemožňovali jej plynulý prebeh. Pretekalo sa len na trati Skyrace, ktorá sa „motá“ okolo Krížnej. Presnejšie začína výbehom na Japeň a zbehom pod hrebeň, zo západnej strany výbehom na Krížnu cez Kráľovu studňu a zbehom z nej smerom do cieľa cez Majerovú skalu.

Najlepšie sa darilo Martinovi Blahušiakovi (Fatra outdoor team), ktorý trať zabehol za 2:00:59. Za ním tesne dobieha Vlado Jambich (Horská chata pod Kráľovou Hoľou) v čase 2:03:23 a tretím pretekárom v cieli bol Gabriel Kňaze (Active Planet Berzno) v čase 2:10:19.

Zo žien sa v skyrace darilo najlepšie Vande Jenejovej (Horná Lehota), ktorá trať zdolala tesne pod „dva tridsať“ (2:29:59). Nasledovala Monika Chramcová (Active Planet BB) s 15 minútovou stratou na Vandu (2:45:06). Prvú trojku uzavrela Zuzana Valková (Topoľčany), ktorú od druhého miesta delilo len 30 sekúnd (2:45:29).

Víťazom ako aj všetkým pretekárom gratulujeme, organizátorom ďakujeme za krásne podujatie!

 

Výsledky:

https://www.kril.sk/vysledky/kkk2022