Juniorky a Juniori – trúfate si na Youth Skyrunning World Championships v Andorre?

V športovom svete sa mladým športovcom do 23 rokov kladie špeciálna pozornosť. Ani Skyrunning nie je výnimkou. Už niekoľko rokov sa ISF (International Skyrunning Federation) snaží vytvárať podmienky pre mladších skyrunnerov a podporovať ich. Dôkazom toho je aj unikátny event – svetový pohár Youth Skyrunning World Championships.

Tiež sme sa rozhodli priložiť ruku k dielu a radi by sme dostali naše juniorky a juniorov na toto prestížne podujatie, ktoré sa bude konať 22-24.7.2022 v Andorre. Máme dokopy šesť miest, ktoré by sme chceli rozdeliť ideálne medzi tri skyrunnerky a troch skyrunnerov. Tých, ktorí budú mať záujem zasúťažiť si v medzinárodnej konkurencií na pyrenejskej skale a dokážu nám, že sú tí najlepší.

Keďže preteky sa nezadržateľne blížia rozhodli sme sa poskladať našu reprezentáciu na základe výsledkov tohtoročných skyrunningových pretekov, ktoré predchádzajú dátumu, do ktorého potrebujeme nahlásiť mená našich reprezentantov. Pôjde o výsledky z pretekov Poludnica Run (4.6.) a SkyRun Kubínska (11.6.). Rezervujeme si aj alternatívu akceptovať výsledky už uplynulého, minulotýždňového podujatia Krížna Krížom KrážomPlesnivec Vertical Run.

Za reprezentanta považujeme:

  • Junior (18-23 rokov), ktorý absolvuje trať s max. 10% časovou stratou na absolútneho víťaza podujatia
  • Juniorka (18-23 rokov), ktorá absolvuje trať s max. 30% časovou stratou na absolútnu víťazku podujatia

Tešíme sa na vaše juniorské výkony a veríme, že v tejto iniciatíve nájdete novú motiváciu.

 

Foto na titulke: US Skyrunning Youth Team, 2017 Youth Champs in Andorra. ©iancorless.com

 

One thought on “Juniorky a Juniori – trúfate si na Youth Skyrunning World Championships v Andorre?

Comments are closed.