Druhé nominačné kolo do Youth reprezentácie na SkyRun Kubinska 2022

Preteky Skyrun Kubinska sa už síce konali minulý rok, ale do našej termínovky sa dostali až v sezóne 2022. Tento rok priniesol ešte malý bonbónik. Ako už bolo ohlásené Poludnica Run a Skyrun Kubinska sa stali nominačnými pretekmi pre mladých pretekárov do 23 rokov na majstrovstvá sveta v skyrunningu, ktoré sa tento rok uskutočnia v Andorre.

Mário Košút, absolútny víťaz podujatia

S traťou sa najlepšie vysporiadal Mário Košút (Extreme Obstacle Runners / Vavrečka), ktorému sa ju podarilo zdolať za 2:05:09Róbert Judiak (Zolna Skyrunning Team/skialpinista.sk) dobieha o päť minút neskôr (2:10:15). Ako tretí dobieha Martin Balušiak (Martin), ktorý na Roba stráca ani nie celú minútku (2:11:36).

Aj medzi prvými troma priečkami v ženách to bolo rovnako nadupané.  Najlepšie sa darilo Ľubice Mitalovej (Detva). Ľubica nastolila víťazný čas na úrovni 2:33:57. Druhou ženou v cieli zhruba o minútku neskôr bola Simona Hudoková (Dynasport Team) 2:40:35. Ako tretia žena dobieha v čase 2:47:28 Nikola Maťková (Turany).

Najlepšími juniormi sa stali Majo Košút a Robo Judiak. Časy oboch pretekárov vošli do 10% limitu od času absolútneho víťaza. Juniorky Nikola MaťkováSára Machajová so svojimi výkonmi vošli do 30% intervalu od času víťazky. Tak môžeme hovoriť o prvých juniorských reprezentantoch 🙂

Všetkým finisherom gratulujeme.

 

Foto v článku a na titulke – Bežecký klub Dolný Kubín