Skurunneri podali kvalitné výkony na VK Kráľova hoľa 2022

Na Kráľovú hoľu sa bežalo 2.7.2022. Horúčavy vystriedalo ochladenie a mrholenie, čo preteky troška uľahčilo skyrunnerom, ale mierne skomplikovalo organizátorom. Vrtochy počasia neodradilo 179 bežcov vybehnúť si tento ikonický kopec a byť súčasťou už siedmeho ročníka podujatia VK Kráľova hoľa.

Vrchol Kráľovej hole najrýchlejšie vybehol Jožo Hlavčo (SALOMON/SUUNTO), ktorý na túto 5 km trať s prevýšením 1000 m potreboval iba 41minút a 43 sekúnd. O niečo neskôr dobieha v čase 44:56 Robo Judiak (ZolnaSkyrunningTEAM/skialpinista.sk), ktorý druhé miesto v absolútnom poradí obhájil tesne pred Danielom Pompurom. Daniel stratil na Roba iba 8 sekúnd (45:04).

V ženskej kategórii sa súťažilo v silnej konkurencií a prvé dve pretekárky od seba delilo len pár sekúnd. Ako prvá žena v cieli pri anténe na holi sa stala Anna Brešeňová (new-wave multisport), ktorá si svoj výsledný čas stanovila na 56:58. O sedem sekúnd neskôr dobieha Silvia Belakova (Smrečany) v čase 57:05. Patrícia Lorková (TeloCvičňa SNV) dobieha v čase pod jednu hodinu (58:06) a stáva sa bronzovou pretekárkou na stupienku víťazok.

Absolútni víťazi podujatia, photo credit: Adrian Kašniar

Finisherom a víťazom srdečne gratulujeme.

Foto na titulke: Adrian Kašniar