Plesnivec SkyRun 2022

Skyrunningovú sezónu 2022 sme ukončili 17. Septembra posledným podujatím Plesnivec SkyRun (26 km, 1300m). Trať vedúca z hotela Magura (Ždiar) naprieč Monkovou dolinou, Chatou Plesnivec a na záver cez Tatranskú kotlinu späť do hotela Magura zaujala takmer stovku pretekárov.

V mužskej kategórií sa najlepšie darilo Paľovi Orolinovi (Tatragoat Slovakia), ktorý ju zdolal za 2:21:43. Nasledoval poľský pretekár Łukasz Zdanowski (ZdanowskiTeam) a Andrej Sarvaš (Skialp Klub Piešťany). Rozdiel medzi druhým a tretím miestom bol len pár sekúnd. Lukáš dobehol v čase 2:26:15 a Andrej za 2:26:57.

Andrej Sarvaš – Photo credit: Monika Dratwa

V ženskej kategórií trať najlepšie zdolala Silvia Beláková (Smrečany) v čase 2:49:37. Druhou pretekárkou v cieli bola Katarzyna Frączysta z Poľska, ktorá trať zabehla tesne pod tri hodiny (2:59:02). Prvú trojicu najrýchlejších žien uzavrela Daniela Vorková (AK ČADCA) s časom 3:04:43.

Photo credit: Monika Dratwa

Víťazom a všetkým zúčastneným gratulujeme.

Foto na titulke: Joži Matuček – matucek.sk